خانه / کسب و کار / کسب درآمد / ضرورت تعیین اهداف شغلی
ضرورت تعین اهداف شغلی

ضرورت تعیین اهداف شغلی

همانطور که در مطلب قبلی گفتیم، تعیین اهداف مهم، نقش تعیین کننده ای در موفقیت دارد. یکی از راههای رسیدن به اهداف، برنامه ریزی است. برای شما که هنوز شاید تجربه ای در زمینه کار و شغل ندارید برنامه ریزی مسیر کسب و کار مهم و حیاتی به نظر می رسد.

آنچه که در انتخاب شغل مهم است، این است که با درنظر گرفتن علاقه دانش، و مهارت و نیز تغییرات و تحولات جامعه، شغل مناسبی را برگیزینید. در این مطلب، با توجه به تغیرات و تحولاتی که در نیای کار و مشاغل به وجود می آید، شما را از این موضوع آگاه می کنیم که مسیر شغلی خود را  طوری انتخاب کنید که در آینده موفق باشید.

تعریف : برنامه ریزی مسیر شغلی، یعنی پیش بینی و انتخاب شغل برای آینده خویش.

ضرورت تعین اهداف شغلی

ضرورت تعیین اهداف شغلی

منتظر نمانید تا به مدد شانس یا اتفاق شاغل شوید، بلکه برای خود شغلی متناسب با علاقه و توانایی تان انتخاب کنید.

تعیین اهداف شغلی، گامی هوشمندانه به سوی موفقیت است. درواقع، اهداف شغلی، هدف نهایی تمام فعالیتهایی است که شما در حال حاظر به آنها دست می زنید. وقتی نمی دانید به سمت چه هدفی در حرکتید، همه مسائل معنای خود را از دست می دهند. در عوض، اگر از اهداف شغلی آینده خود آگاه باشید و بدانید کارهای کنونی شما چه ارتباطی با اهداف نهایی تان دارد، انگیزه مورد نیاز را برای فعالیت های خود پیدا می کنید. برای اینکه اهداف شغلی خود را مشخص کنید، از خود بپرسید :

  • در عرض ۵ سال آینده می خواهم کجا باشم ؟
  • در عرض ۱۰ سال آینده به کجا خواهم رسید؟ و الی آخر …
  • تخصص امروز من چگونه مرا به نقطه و هدف مورد نظرم نزدیک می کند ؟
  • چه اتفاقهایی ممکن است مانع رسیدن من به اهدافم شود ؟
  • چه کارهایی را باید به انجام برسنام تا بر این موانع غلبه کنم ؟

هریک از شما ممکن است مشاغل مختلفی را در نظر بگیرید. اما نکته مهم آن است که با توجه به تغیرات و تحولاتی که در دنیای امروز به وقوع می پیوندد. شغلی را انتخاب کنید که در آن موفق باشید و بتوانید از تمام مهارتها و توانایی هایتان استفاده کنید.

دپارتمان کسب و کار
با توجه به پیشرف تکنولوژی ، تغییر نیاز های جامعه بشری و مهمتر از آن تغییر نگرش مردم ، کسب و کار از ساختار صرفا تجربی خود خارج شده و یک شکل علمی به خود گرفته است .
در عصر جدید یک شخص موفق در عرصه کسب و کار می بایست در روابط شخصی خود نیز موفق باشد. از این رو دپارتمان کسب و کار موسسه ذهن زیبا با هدف ایجاد یک مسیر نو با نگاه ذهن زیبا سعی بر رشد فرهنگ موفقیت ، آموزش و حمایت از کلیه مخاطبین این حوزه را دارد.
محورهای فعالیت این دپارتمان :
- آموزش
- مشاوره
- ارائه خدمات :
۱- کسب و کار دیجیتال
۲- هویت سازی مجازی ( سایت و شبکه های مجازی)
۳- تبلیغات
به اشتراک بگذارید

همچنین ببینید

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟ کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده