خانه / کسب و کار / کسب درآمد / روش های تعیین هدف
ضرورت تعین اهداف شغلی

روش های تعیین هدف

روش های تعیین هدف

همان گونه که در مطلب ابعاد موفقیت اشاره شد، رسیدن به هدف، یکی از معیار های اصلی موفقیت به حساب می آید.

در اینجا به این نکته می پردازیم که هدف چیست و چگونه باید در زندگی برای خود هدف تعیین کنیم.

منظور از هدف،همان نقطه و موقعیتی است که می خواهیم به آن برسیم.انسان بی هدف کاملا تابع حوادث و پیشامدهاست.کسی که هدف روشنی در زندگی دارد،پس از رسیدن به کامیابی،احساس خوشبختی و آرامش می کند.اما افرادی که اهداف  معینی ندارند،به هر مقامی که برسند،باز هم ناراضی اند.هر یک از ما باید به یقین بدانیم که از زندگی چه می خواهیم،چه هدفی را دنبال می کنیم،و در انتظار چه نوع موفقیتی هستیم.پس تشخیص هدف و آگاهی از آن،پیش شرط هر اقدامی به حساب می آید.

به راستی آیا تا به حال از خود پرسیده اید که در زندگی به دنبال چه چیزی می گردید؟

برای تعیین اهداف خود، ضمن مطالعه و بررسی،از افراد آگاه و خبره در این زمینه کمک بگیرید.

پس از تعیین اهداف مهمی برای خود،برای رسیدن به آن ها طراحی یا برنامه ریزی کنید.برنامه ریزی بدان معنی است که راه ها و روش های ممکن را برای رسیدن به اهداف مشخص کنید و بدانید که به چه ابزار یا امکاناتی در این راه نیاز دارید.

برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار ،نکات زیر را رعایت کنید:

۱-الگو برداری از افراد موفق: شما با شناخت افراد موفقی که در اطرافتان اند،می توانید به این پرسش پاسخ دهید که این افراد چگونه و چرا موفق شده اند؟ در این صورت،با پیروی از الگوها و روش های آنان،می توانید برای موفقیت خود برنامه ریزی کنید.

۲-تعیین اهداف بزرگ: افراد موفق به این دلیل موفق می شوند که می دانند به کجا می خواهند بروند.شما باید بدانید که می خواهید چه کسی باشید و چه کاری بکنید.بهترین کاری که شما را به مسیر صحیح هدایت می کند،تعیین هدف است.مشخص کردن اهداف،در تعیین زمان رسیدن به آن ها یا عقب افتادن از مسیر نیز مؤثر است.

اگر باور داشته باشیم که به هر چیزی که اراده کنیم،می رسیم،برای خود اهداف بزرگی انتخاب خواهیم کرد.گرچه هدف های کوچک و کم ارزش،دست یافتنی اند،راضی کننده نیستند.

به نظر متخصصان برنامه ریزی،اهداف بلند مدت و مهم را باید به اهداف کوتاه مدت و ریز تقسیم کرد تا به راحتی بتوان به آن ها دست یافت.به عنوان مثال،ممکن است هدف اصلی یکی از شما این باشد که در آینده فروشگاه های زنجیره ای در سرتاسر ایران داشته باشید.از آن جا که دستیابی به این هدف،نیازمند زمان زیادی است،بلند مدت به شمار می آید.علاوه بر این،برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای،شما باید در این زمینه کار کرده،تجربه و سرمایه لازم را کسب کنید.ممکن است ابتدا با یک مغازه کوچک شروع کنید و پس از کسب موفقیت های لازم در این زمینه،بخواهید این نوع فعالیت را گسترش دهید تا کم کم فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای مورد نظر خود را تاسیس کنید.واضح است که هدف عالی و بزرگ،به تلاش و کوشش نیاز دارد اما بی تردید دستاورد این تلاش،کم نخواهد بود.

دپارتمان کسب و کار
با توجه به پیشرف تکنولوژی ، تغییر نیاز های جامعه بشری و مهمتر از آن تغییر نگرش مردم ، کسب و کار از ساختار صرفا تجربی خود خارج شده و یک شکل علمی به خود گرفته است .
در عصر جدید یک شخص موفق در عرصه کسب و کار می بایست در روابط شخصی خود نیز موفق باشد. از این رو دپارتمان کسب و کار موسسه ذهن زیبا با هدف ایجاد یک مسیر نو با نگاه ذهن زیبا سعی بر رشد فرهنگ موفقیت ، آموزش و حمایت از کلیه مخاطبین این حوزه را دارد.
محورهای فعالیت این دپارتمان :
- آموزش
- مشاوره
- ارائه خدمات :
۱- کسب و کار دیجیتال
۲- هویت سازی مجازی ( سایت و شبکه های مجازی)
۳- تبلیغات
به اشتراک بگذارید

همچنین ببینید

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟ کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده