خانه / کسب و کار / موفقیت ها / افراد موفق / شناخت افراد موفق و مفهوم موفقیت
شناخت افراد موفق

شناخت افراد موفق و مفهوم موفقیت

آیا می دانید به چه کسانی موفق می گویند ؟ آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا برخی افراد از بعضی دیگر موفق ترند ؟ یا حتی چرا بعضی کشورها از کشورهای دیگر پیشرفته ترند ؟ موفقیت شما چه تاثیری در موفقیت جامعه یا کشور دارد ؟ در این مطلب با موفقیت و مفهوم آن آشنا می شویم.

شناخت افراد موفق

به نظر شما اگر تعداد افراد موفق در یک کشور زیاد باشد، آیا آن کشور پیشرفت می کند و توسعه می یابد؟ آیا تا به حال پرسیده اید سهم شما از موفقیت کشورتان چقدر است؟ آرزو دارید در آینده سهم شما چقدر باشد؟ مطالاعات نشان می دهد ، موفقیت و توسعه کشورها به وجود افراد موفق در آن کشور بستگی دارد. کشورهایی چون کره، مالزی و هند از این راه به توسعه دست یافته اند.

می توان زندگی را به مسابقه ای ورزشی تشبیه کرد. البته در مسابقه ورزشی ، فرصت های زیادی برای موفقیت به دست می آید ، اما در مسابقه زندگی ، فرصت دیگری نمی تواند جانشین زمان از دست رفته شود و عقربه زمان ، پیوسته در گردش است .

افراد بشر را که در مسابقه زندگی شرکت دارند ، می توان به سه گروه مستقیم تقسیم کرد :

گروه اول

گروه اول که در اکثریت اند، تماشاچیان این مسابق را تشکیل می دهند. آنان فقط نظاره کنندگان حوادث اند و از بیم ضربه های احتمالی، خود را کنار می کشند و فقط به کف زدن برای بازیکنان اکتفا می کنند. آنان بیم دارند که از عهده انجام آن وظایف برنیایند موقعیت و حیثیتشان لکه دار شود . از این رو، فقط به زندگی نگاه می کنند تا ببینند دیگران چگونه نقش خود را بازی می کنند .

گروه دوم

گروه که اینان نیز قشری وسیعی از افراد جامعه ر تشکیل می دهند، بازندگان این مسابقه اند . البته منظور از بازندگان  ، تنها میلیونها انسان فقیر و بینوا نیستند ، بلکه آنان هم که رفاه اجتماعی نسبی برخوردارند، از بازندگان محسوب می شوند . زیرا این گروه نیز فقط به گذراندن روزمره زندگی ، یعنی پوشیدن لباس خوب ، برخورداری از تفریح مناسب ، خانه و درآمد متوسط قانع اند . آنان هدفهای بلندی ندارند ، و اگر هم داشته باشند ، به آن نمی رسند. نکته جالب این است که این گروه، از حس انتقادی شدیدی نسبت به جامعه برخوردارند و با همین ویژگی نیز می توان در جامعه آنان را تشخیص داد. ذکر این نکته ضروری است که این گروه در مقایسه با گروه تماشاچیان جلوترند ، اما در مقایسه با گروه سوم، افراد موفقی به حساب نمی آیند.

گروه سوم

گروه سوم را نیز برندگان و افراد موفق تشکیل می دهند . تعداد این افراد نسبتا کم است و در زندگی آنچه اراده کنند ، به دست می آورند . این گروه برای خود اهداف مهمی را تعیین می کنند و به آنها نیز می رسند و در نتیجه رسیدن به اهداف ، به خود و دیگران بهره می رسانند . حال تصمیم با شماست ، می خواهید جز کدام گروه باشید؟

معنی و مفهوم موفقیت

اکنون می خواهیم بدانیم که این افراد موفق چه کسانی اند. از این رو، ابتدا می کوشیم معنی و مفهوم موفقیت را دریابییم.

برای موفقیت، تعاریف زیادی موجود است. در اینجا برای شناخت بیشتر،فقط به مهمترین آنها اشاره می شود :

  • موفقیت عبارت است از بالفعل کردن استعدادهای نهانی که در وجود هرکس هفته است. آدمی با این استعدادها به دنیا می آید، بزرگ می شود و باید آنهارا تمام و کمال در راه هدف و منظوری که او را شاد و خرسند می کند به کار ببرد.
  • موفقیت عبارت است از دستیابی به هدفی که در نظر انسان است و با رسیدن به آن هدف، برای خود موقعیت و اعتباری کسب می کند.
  • موفقیت عبارت است از شیوه درست فکر کردن و زندگی کردن.

به طور کلی می توان گفت که فرد موفق، کسی است که به آرزوهای خود برسد و در درون ، رضایت خاطر احساس کند که این امر، خود خاصل تلاش و کوشش مداوم در زندگی است.

از تعاریف بالا نتیجه می گیریم که موفقیت، حوزه گسترده ای را در بر می گیرد. به عنوان مثال، ممکن است خود برای خدمت بیشتر به دیگران موفقیت به حساب آید و یا در نظر دیگری، کشف و پرورش استعدادهای خود برای خدمت بیشتر به دیگران موفقیت به حساب آید و یا در نظر دیگر رسیدن به مقام و موقعیت های مهم، موفقیت قلمداد شود.

 

دپارتمان کسب و کار
با توجه به پیشرف تکنولوژی ، تغییر نیاز های جامعه بشری و مهمتر از آن تغییر نگرش مردم ، کسب و کار از ساختار صرفا تجربی خود خارج شده و یک شکل علمی به خود گرفته است .
در عصر جدید یک شخص موفق در عرصه کسب و کار می بایست در روابط شخصی خود نیز موفق باشد. از این رو دپارتمان کسب و کار موسسه ذهن زیبا با هدف ایجاد یک مسیر نو با نگاه ذهن زیبا سعی بر رشد فرهنگ موفقیت ، آموزش و حمایت از کلیه مخاطبین این حوزه را دارد.
محورهای فعالیت این دپارتمان :
- آموزش
- مشاوره
- ارائه خدمات :
۱- کسب و کار دیجیتال
۲- هویت سازی مجازی ( سایت و شبکه های مجازی)
۳- تبلیغات
به اشتراک بگذارید

همچنین ببینید

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟ کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده