خانه / کسب و کار / ایده / تعیین موضوع کسب و کار
نعیین موضوع کسب و کار

تعیین موضوع کسب و کار

در این مرحله از کسب و کار باید تصمیم بگیرید چه نوع کسب و کاری را راه اندازی کنید . کسب و کار می تواند در زمینه تولید ، صنعت  ، کشاورزی ، مشاوره یا عرضه دیگر خدمات باشد.

می توانید کسب و کاری را که راه اندازی شده است بخرید و فعالیتهای آن را به شیوه و سلیقه خود ادامه دهید . به طور کلی از خودتان بپرسید که دوست دارید چه کاری بکنید ؟ آیا می خواهید کالا ها یا خدماتی را که دیگران نیز تولید و عرضه می کنند عرضه کنید یا کسب و کار شما کاملا متفاوت از فعالیت های دیگران خواهد بود ؟آیا سرگرمی ها یا علایقی دارید که قابل تبدیل و عرضه در بازار باشند؟ اینها مجموعه سوالاتی اند در موقع راه اندازی کبس و کار باید از خودتان بپرسید.

موفقیت آینده کسب و کار شما بیشتر به این مرحله بستگی دارد ، یعنی مرحله تصمیم گیری در این مورد که چه کالا یا خدماتی را می خواهید به بازار عرضه کنید؟ آیا بتدا کالا یا خدمات موردنظرتان را تولید می کنید و پس از آن به دنبال بازار فروش می روید ؟ یا اینکه پس از برسی و شناسایی نیاز بازار ، کالا یا خدمت مورد نظر را عرضه می کنید ؟ پس می توان گفت که برای تولید کالا یا عرضه خدمات در جامعه ، دو روش وجود دارد . راه اول این است که کالایی را تولید یا خدماتی را آماده عرضه به جامعه کنید و پس از آن به دنبال یافتن بازار برای محصول یا خدمات باشید. راه دوم این است که به وجود نیاز و کمبودی در بازار پی ببرید و سپس به دنبال تولید یا ارایه خدمات باشید.

به روش اول، رویکرد محصول محور و به روش دوم ، رویکرد بازار محور گفته می شود.

البته بدیهی است که کسب و کاری که بازار محور باشد ، موفقیت آمیز خواهد بود. پرسشی که در اینجا پیش می آید این است که ما چگونه و از چه راهی ایده کسب و کار بیابیم. مشاهده مطلب راه های یافتن ایده کسب و کار

دپارتمان کسب و کار
با توجه به پیشرف تکنولوژی ، تغییر نیاز های جامعه بشری و مهمتر از آن تغییر نگرش مردم ، کسب و کار از ساختار صرفا تجربی خود خارج شده و یک شکل علمی به خود گرفته است .
در عصر جدید یک شخص موفق در عرصه کسب و کار می بایست در روابط شخصی خود نیز موفق باشد. از این رو دپارتمان کسب و کار موسسه ذهن زیبا با هدف ایجاد یک مسیر نو با نگاه ذهن زیبا سعی بر رشد فرهنگ موفقیت ، آموزش و حمایت از کلیه مخاطبین این حوزه را دارد.
محورهای فعالیت این دپارتمان :
- آموزش
- مشاوره
- ارائه خدمات :
۱- کسب و کار دیجیتال
۲- هویت سازی مجازی ( سایت و شبکه های مجازی)
۳- تبلیغات
به اشتراک بگذارید

همچنین ببینید

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟ کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده